Zbyt wiele błędów... Wysoka porażka z Jadowniczanką II

Drużyna Pogoni została mocno skarcona w Jadownikach. Powodem tego była nie tyle siła rywala, co ilość indywidualnych błędów naszych zawodników.

Przez pierwsze pół godziny gry obydwa zespoły stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Szczególnie gospodarze zmarnowali kilka dobrych okazji. Świetnie interweniował Szymon Powroźnik, który w bardzo trudnych momentach skutecznie zatrzymywał rywali. Sporadycznie pod pole karne rywali przedostawali się również nasi gracze, lecz brakowało tzw. "ostatniego podania" lub celnego strzału. Rezerwy Jadowniczanki dopięły swego w 33. minucie, kiedy to Tomasz Mól uderzył głową po dośrodkowaniu kolegi z rzutu wolnego. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Kilka minut później byliśmy świadkami kolejnego gola dla gospodarzy. W 36. minucie Robert Sosin uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę Szymona Powroźnika. Wydawało się, że to niegroźny strzał, ale piłka minęła mur i znalazła się w siatce przy bliższym słupku. Do końca pierwszej połowy obraz gry się nie zmienił.

Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli z zamiarem odrobienia strat, jednak rzeczywistość zweryfikowała te plany. Graczom Pogoni brakowało błysku, a szczególnie wyprowadzenia dokładnych podań. Proste błędy indywidualne w 62. i 67. minucie kosztowały utratę kolejnych dwóch bramek. Za każdym razem przyczyną było niedokładne zagranie i przejęcie piłki przez przeciwnika. W naszej drużynie brakowało też pomysłu na przeprowadzenie akcji ofensywnych. W końcówce meczu kilka razy udało się przebić zawodnikom Pogoni pod pole karne rywali, jednak z tych sytuacji nic nie wynikło. Ostatniego gola Jadowniczanka II Jadowniki zdobyła w 90. minucie z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie piłki ręką przez Kamila Chrapustę.

Niedzielny mecz w Jadownikach nie był dla naszych zawodników udany. Dobre zagrania mieszały się z fatalnymi, przez co rezultat tego spotkania jest dla nas niekorzystny.

Był to jednak dopiero drugi mecz ligowy w tym sezonie i w następnych pojedynkach nasza drużyna może zagrać zdecydowanie lepiej i jesteśmy przekonani, że tak będzie, bo naszych zawodników stać na dużo lepszą grę !

Sezon 2017/18, B-klasa (PPN Brzesko), II kolejka
27 sierpnia 2017 roku, godz. 15:00, Stadion w Jadownikach
Jadowniczanka II Jadowniki - Pogoń Biadoliny Radłowskie 5:0
 (2:0)

Sędziowali: Dawid Stolarz Patryk Świerczek Mateusz Pitaś (KS Brzesko)

Widzowie: ok. 60 osób

SZCZEGÓŁY MECZU

Skład Pogoni:

Wyróżniony zawodnik*: Szymon Powroźnik - Bramkarz Pogoni mimo wysokiej porażki prezentował się bardzo przyzwoicie, kilka razy ratując nasz zespół przed utratą gola w bardzo groźnych sytuacjach podbramkowych.

* Wyróżniony zawodnik - to nowa rubryka w naszych pomeczowych raportach. Będziemy chcieli po każdym spotkaniu wyróżnić jednego lub kilku zawodników, którzy zanotowali bardzo dobry występ.

Źródło: Informacja własna / JKS Jadowniczanka Jadowniki