Iva w II rundzie Pucharu Polski...

Niedzielne spotkanie z Ivą Iwkową w ramach I rundy (wstępnej) Pucharu Polski, zakończyło się zwycięstwem gości 5:2.

Pogoń do tego meczu przystąpiła w mocno okrojonym składzie. Nie wystąpili m.in tacy zawodnicy, jak Kamil Chrapusta, Wojciech Kura, Walter Padło, czy Konrad Wójcik. Pomimo braków kadrowych, podopieczni Marcina Urbasia poradzili sobie całkiem dobrze z wyżej notowanym zespołem z Iwkowej.

W 10. minucie na prowadzenie wyszli goście, kiedy to Dariusz Nowak strzałem z dystansu skierował piłkę do siatki. Niedługo później (w 19 minucie) do wyrównania doprowadził Stanisław Ogar. Doświadczony zawodnik Pogoni pokonał bramkarza gości strzałem głową po świetnym podaniu Michała Łazarka, dla którego był to pierwszy mecz o stawkę w barwach naszego klubu. Remis nie trwał długo, bo już minutę później gola na 1:2 zdobył Marek Kowalski. Ten sam zawodnik dwie minuty później znów wpisał się na listę strzelców. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Goście z Iwkowej prowadzili 3:1.

Po zmianie stron Pogoń radziła sobie całkiem dobrze, co jednak nie uratowało naszych zawodników przed stratą dwóch bramek. W 65. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Dariusz Nowak, a w 75. minucie gola z rzutu karnego strzelił Krzysztof Dzięgiel. Natomiast w 85. minucie "jedenastkę" tym razem dla naszego zespołu wykorzystał Krystian Wróbel. Zwycięstwo gości mogło być jeszcze wyższe, gdyż w końcówce meczu sędzia główny podyktował drugi rzut karny dla Ivy, kolejny raz po faulu naszego zawodnika w polu karnym, lecz strzał gracza Ivy Iwkowa, a także dobitkę, zatrzymał Szymon Powroźnik, który w tym meczu kilka razy uratował Pogoń przed stratą gola.

Co prawda naszej drużynie nie udało się wywalczyć awansu do II rundy, ale dobra dyspozycja naszych zawodników może cieszyć. Atmosfera w zespole wydaje się być coraz lepsza. Przekonuje nas o tym pomeczowa wypowiedź Oskara Książka, który krótko podsumował niedzielny mecz: "Dziś była walka". Z gry zawodników zadowolony był również kierownik drużyny, Zbigniew Juras. Stwierdził, że w drugiej połowie to Pogoń kontrolowała mecz.

Mamy nadzieję na jeszcze lepsze występy naszej drużyny, okazji do tego nie będzie brakować, ponieważ już 14 sierpnia startują rozgrywki B-klasy. Tydzień wcześniej Pogoń rozegra jeszcze jeden sparing. Rywalem będzie LKS Dębina Łętowska, dobrze znany nam klub, występujący w tarnowskiej B-klasie.