3 punkty zostają w Jadownikach...

Niestety nie udało się nam przywieźć 3 punktów z Jadownik. Nasi zawodnicy w dość wyrównanym meczu zaprezentowali się na prawdę dobrze, szkoda, że nie udało się tego przekuć w zwycięstwo.

Mecz dobrze rozpoczął się dla naszego zespołu. Już 5. minucie do sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy doszedł Wojciech Kura, ale zwycięsko z tego pojedynku wyszedł golkiper Jadowniczanki. Kilka minut później, pierwszą okazję do zdobycia bramki miała drużyna gospodarzy. Szybki kontratak po rzucie rożnym pozwolił rezerwom Jadowniczanki na strzelenie pierwszego gola w meczu. Strata piłki i błędy w kryciu przeciwników, skutkowały wynikiem 1:0 do przerwy. Na wyrównanie nie musieliśmy długo czekać. Zaledwie minutę później Wojciech Kura w swoim rajdzie lewą stroną boiska, minął kilku przeciwników i zagrał świetną piłkę do znajdującego się w polu karnym Dominika Chrapusty, a temu nie pozostało nic innego, jak tylko wpakować piłkę do bramki. Bliski udanej interwencji był bramkarz gospodarzy, jednak piłka odbiła się od jego ręki i wpadła do siatki. Gra naszego zespołu wyglądała dobrze, Pogoń miała wyraźną przewagę na boisku. W 33. minucie Pogoń wykonywała rzut rożny, po którym niestety wystąpiła podobna sytuacja jak przy pierwszej straconej bramce. I tym razem bez szans był Szymon Powroźnik, próbował interweniować, lecz przeciwko sobie miał kilku rywali, którzy wykorzystali tą sytuację do zdobycia drugiej bramki w spotkaniu. Pogoń nie zamierzała się poddać. Szansę na zdobycie drugiego gola miał Dominik Chrapusta. Otrzymał podanie od Oskara Książka w polu karnym, lecz tym razem strzał 16-letniego napastnika Pogoni, obronił bramkarz Jadowniczanki. W końcowych minutach I połowy bardziej widoczny był nasz zespół, warto zauważyć, że bramkarz Pogoni, oprócz dwóch sytuacji po których padły bramki, nie miał okazji do innych interwencji. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Na drugą połowę meczu nasi zawodnicy wyszli zdeterminowani, aby odwrócić losy spotkania. Kilka minut po jej rozpoczęciu, groźnie zrobiło się pod bramką Szymona Powroźnika. Rezerwy Jadowniczanki po raz kolejny wyprowadziły groźny kontratak. Tym razem na drodze zawodników gospodarzy stanął nasz świetnie dysponowany golkiper, który zatrzymał pierwszy strzał w sytuacji sam na sam, a także dobitkę. Zawodnicy Pogoni robili co mogli, aby doprowadzić do remisu, lecz przedarcie się pod bramkę rywali okazało się cięższe do wykonania niż w I połowie. Dużo więcej było walki w środku pola niż klarownych sytuacji bramkowych. Z takich można jedynie odnotować strzał Łukasza Widły z dystansu, który przeszedł obok słupka, a także kilka dośrodkowań, które niestety lądowały w rękach golkipera gospodarzy. Nadzieję na choćby jeden punkt mieliśmy do samego końca. W ostatnich minutach Marcin Urbaś wykonywał rzut wolny niedaleko krawędzi pola karnego. Pod bramkę Jadowniczanki podążył prawie cały zespół Pogoni. Jednak strzał trenera gości wypiąstkował bramkarz rywali. W końcówce meczu nasi zawodnicy próbowali przedrzeć się lewą stroną boiska, ta sztuka udała się kilka razy, jednak zamieszania w polu karnym nie udało się wykorzystać na naszą korzyść. Do ostatniego gwizdka sędziego Artura Lesia nic się już nie zmieniło. Rezerwy Jadowniczanki Jadowniki wygrały z Pogonią 2:1.

Dziękujemy naszym zawodnikom za walkę ! Wierzymy, że w meczu z Orlikiem Szczurowa wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda się odnieść zwycięstwo.